توضیح راجع به مرکز آموزش شهداء جوادنیا ( قزوین )

پادگان جوادنیا تنها مرکز آموزش وزارت دفاع در کل کشور است و از لحاظ خیلی جوانب برای دوره ی آموزشی نظام وظیفه بهترین پادگان به حساب میاد . تا حدی که تمام سربازانی که اونجا آموزش دیدند یا حتی خدمت کرده اند از جوادنیا به عنوان هتل یاد می کنن . دوره ی آموزشی در این مرکز ۲ ماه است ( البته با اضافه شدن دوره خدمت از ۱۸ به ۲۱ ماه ممکنه این مدت به ۳ ماه تغییر کنه ولی بعید می دونم چون تو همین ۲ ماه هم حدودا ۱۰ روز اضافه آوردند ) . پادگان دارای ۴ گردان و هر گردان دارای ۴ گروهان می باشد . هر گروهان حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ سرباز می پذیرد .

فضای پادگان و آب و هوا :
فضای پادگان جوادنیا در فصل بهار و تابستان بسیار سرسبز و با صفاست . روزها هوا کمی گرم و شبها خنک است ولی بارندگی و طوفان های شدیدی دارد که گاهی تا یکی دو ساعت طول می کشد . در پاییز و زمستان طبق نظر کسانی که در آنجا بودند هوا خیلی سرد می شود ولی در عوض روز ها کوتاهترند و استراحت و خواب بیشتری نسیب سربازان می شود .

آدرس پادگان جوادنیا ( قزوین ) :
پادگان جوادنیا حدودا ۴۵ کیلومتر مانده به قزوین ضلع شمالی اتوبان ( دست راست ) و بعد از خروجی طالقان قرار دارد . راه دیگر برای پیدا کردن موقعیت پادگان شماره های روی تیر های چراغ برق وسط آزادراه می باشد که بعد از آبیک و کاخانه سیمان می توانید به آنها دقت کنید . به عدد ۱۵۰۰ که می رسید دست راست تابلوی سفید رنگی می بینید که نوشته مرکز آموزش شهداء جوادنیا و دکه دژبانی که ابتدای جاده اختصاصی است ( معمولا خالی است ) . از آنجا باید چند کیلومتر برید تا به درب اصلی پادگان برسید .

مرخصی ها و مدت آنها :

هر هفته شما به مرخصی اعزام خواهید شد ( البته اگر مشکل انضباطی نداشته باشید که مرخصی شما لغو شود ) یک هفته ۲۴ ساعت و یک هفته ۴۸ ساعت . یعنی یک هفته در میان چهارشنبه بعد از ظهر و یک هفته در میان هم پنجشنبه بعد از ظهر و در هر دو صورت شما باید جمعه بعد از ظهر خودتون رو به یگان مربوطه معرفی کنید . اواسط دوره ۳ تا ۴ روز میان دوره هم به مرخصی های شما اضافه میشه . البته روز های تعطیل هم پادگان تعطیله و شما رو به مرخصی میفرستن .

نکته : اگه به هر دلیلی مرخصی های شما چه با موافقت فرمانده ها و چه مرخصی پزشکی و غیره بیش از ۲ روز یا ۳ روز باشه و یا در روزهای مهمی مثل روز اعزام به میدان تیر یا امتحانات باشه شما به کمسیون تجدید آموزش معرفی خواهید شد و ممکنه شما رو تجدید آموزش کنند و یا مجبور بشید برای پر کردن خلاء چند روز از مرخصی پایان دوره رو در پادگان بمونید . پس سعی کنید زیاد دنبال پیچیدن نباشید و تا سقف مجاز از مزخصی هاتون استفاده کنید که در انتهای دوره به مشکل بر نخورید .

نحوه رفت و آمد به پادگان :

از کنار اتوبان تا دژبانی حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی خواهید داشت و از دژبانی تا گردان خود هم حدودا ۲۰ – ۳۰ دقیقه راه است . در ضمن جلوی دژبانی هم باید بازرسی بدنی صورت بگیره که با توجه به تعداد زیاد سربازان این پروسه هم زمان زیادی می بره . پس بهتره همیشه یکی دو ساعت زود تر از زمان موعود خودتون رو به درب دژبانی برسونید .

ماشین شخصی ایده ی خوبیه ولی معمولا دژبانها نمی گذارند در پارکینگ جولوی درب ورودی پارک کنید و با شما بد برخورد خواهد شد و احتمالا متعهد می شوید که مسئولیت هر اتفاقی بر گردن شماست و دیگر وسیله شخصی خود را به آنجا نخواهید برد . پس اگر قصد دارید با مشین شخصی بروید بهتر است با خود همراهی ببرید تا ماشین را برگرداند .

اتوبوس های قزوین که از ترمینال غرب حرکت می کنند . البته اتوبوسهای زنجان و رشت و . . . که از اون مسیر رد میشوند هم شما را تا ابتدای خیابان پادگان می برند و شما از آنجا باید تا دژبانی پیاده برید که حدودا ۳۰ دقیقه طول می کشد . ولی خوب اگه شانس بیارین ماشین هایی که رد می شوند شما رو سوار خواهند کرد .

اگر با مترو به آزادی بروید . از ایستگاه که خارج شوید صدای راننده های سواری رو خواهید شنید که داد می زنند قزوین … با طی کردن پرداخت ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومان بیشتر از کرایه آنها شما رو تا درب دژبانی می رسانند و اینطوری شما حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی در سربالایی را جلو خواهید افتاد .

برای برگشت از پادگان اصلا نیازی نیست که نگران باشید . هر هفته وقت مرخصی تعداد کافی اتوبوس برای سوارکردن شما به داخل پادگان می آیند و از همانجا شما را به تهران ، قزوین ، کرج ، اصفهان و هرجایی که لازم باشد می برند .

غذای پادگان جوادنیا :

غذاهای پادگان اونقدر که همه در دوره آموزشی خود از غذای پادگان شکوه دارند بد نیست . بلکه حتی خیلی هم خوب است و از نظر اندازه هم به میزان کافی به شما سرو خواهد شد . غذاهایی مثل خورش قیمه و قورمه و زرشک پلو با مرغ و استانبولی و ماکارونی و عدس پلو و چلوکباب کوبیده و . . . به همراه ماست یا سوپ و یا میوه فصل . البته برنامه غذایی هر فصل فرق خواهد داشت . خلاصه که خبری از آش نیست

سلسله مراتب در گردان :

هر گردان یک فرمانده دارد که معمولا درجه سرگرد به بالاست و مسئولیت تمامی سربازان و مربیان و فرماندهان گروهان های زیر مجموعه را بعهده دارد .

هر گروهان یک فرمانده دارد که جزء نیروهای پایور ( کادری ) وزارت دفاع میباشد و مسئولیت کامل تمامی سربازان گروهان بر دوش اوست .

هر فرمانده گروهان یک یا دو و حتی ۳ مربی آموزشی در اختیار دارد که همه لیسانس یا فوق لیسانس وظیفه هستند و در نبود فرمانده آنها جانشین او خواهند بود . مربیان آموزشی بیشترین زمان را با شما سپری می کنند . همه اونها در حال انجام خدمت سربازی هستند و اگه شما به دستورات آنها درست و بموقع عمل کنید و باب رفاقت را با آنها باز کنید مطمئن باشید که آنها هم شما رو بخوبی درک می کنند و هوای شما را خواهند داشت . ولی اگر نیت به بی نظمی و اذیت کردن آنها داشته باشید آنها مجبورند که برخوردی قاطع و خشن با شما داشته باشند و شما را به عناوین مختلف تنبیه کنند و این حق آنهاست زیرا بی نظمی شما در گروهان باعث تنبیه و توبیخ آنها از طرف فرمانده های بالا رتبه تر خواهد شد که موجب اضافه خدمت و دیگر تنبیهات برای آنها خواهد شد . پس طبیعی است که آنها حاضر نخواهند بود که بخاطر بی نظمی های شما توبیخ شوند لذا مجبور می شوند که شما را تنبیه کنند . وو این تنبیه ها باعث می شود که علاوه بر خستگی و تشنگی و گرفتگی عضلات ، از وقت استراحت شما نیز کاسته شود . پس یادتان باشد که مربیان آموزشی خود را همیشه همراهی کنید تا آنها هم با شما راه بیایند .

سربازان آموزشی پذیرفته شده دو دسته اصلی می باشند .

 1. دانشجو : به سربازانی که فوق دیپلم به بالا باشند گفته می شود و هر کدام علامت خاص خود را بر روی لباس خود دارند . که با نور های جناقی شکل روی ساعد و مچ و نوار هایی که روی کناره ی شلوار دوخته می شوند قابل تشخیص می باشند . به عنوان مثال اگر نوار روی دست و پا هر دو نارنجی باشد نشانه مدرک فوق دیپلم و اگر نوار دست نارنجی و نوار پا قرمز باشد نشانه مدرک لیسانس می باشد . اگر هر دوی نوار ها قرمز باشد نشانه فوق لیسانس و یا دکترا و حتی پزشکی می باشد .دانشجویان معمولا در گردان ۱ بوده و از رفاه بیشتری نسبت به سربازان دیپلم و عادی برخوردار می باشند .
 2.  سربازان آموزشی : به کسانی که دیپلم داشته باشند ( دیپلم وظیفه ) و سربازان زیر دیپلم ( سرباز وظیفه ) سرباز آموزشی گفته می شود و در کنار هم در گردان های ۲ ، ۳ و ۴ گرد هم می آیند . لباس اسن سربازان یک شکل بوده و فرقشان با دانش جویان نداشتن نوار های قرمز و نارنجی روی دست و پای آنهاست .

لباس های مر کز آموزش :

 • لباس کلیه سربازان آموزشی جوادنیا به رنگ خاکی و ساده است .
 • سردوشی ها : سربازانی با لباس خاکی خواهید دید که روی دوششان نوار مشکی رنگی دوخته اند ( سردوشی ) آنها سربازانی هستند که دوره آموزشی شان تمام شده و همانجا در حال خدمت هستند . به آنها سردوشی خطاب می شود .
 • لباس استتار ( لجنی ) با پوتین که لباس مربی های آموزشی معمولا به این شکل است و با توجه به درجه باید آنها را شناخت .
 • نکته : بعضی سربازان سردوشی بر حسب یگان یا پستی که دارند لباس استتار لجنی می پوشند ولی بجای درجه همان سردوشی دارند . آنها سرباز سردوشی هستند و مثلا راننده یا سرباز بهداری و یا عقیدتی سیاسی هستند .
 • لباس افسری ( پیراهن کرم و شلوار صدری رنگ و کفش ) این لباس ها هم به افسران وظیفه تعلق دارد و هم به پرسنل کادری . ولی فرقی که همیشه باید به آن دقت کرد نشان هایی است که پرسنل کادری روی سینه خود آویزان می کنند ولی درجه داران وظیفه آن را ندارند .
 • لباس استتار خاکی ( پلنگی ) این لباس هم مخصوص پرسنل کادری است و روز های خاصی آن را می پوشند از قبیل دو شنبه ها که صبحگاه عمومی است و باید رژه بروند .
پیشنهاد ما:  آموزشگاه علمی تخصصی شهید بهشتی ناجا اصفهان

وسایل استحقاقی :

در جوادنیا روز اول اعزام ، به شما یک ساک استحقاقی می دهند که بیشتر وسایل مورد نیازتان در آن هست . وسایل استحقاقی عبارتند از :

یک عدد ساک بزرگ – دو عدد پتوی پشمی – دو عدد ملحفه سفید – یک عدد رو بالشتی سفید – دو دست لباس کار کامل ( پیراهن و شلوار خاکی ) – یک عدد اوور کت خاکی – یک جفت پوتین – چهار جفت جوراب ساق بلند مشکی – دو دست لباس زیر سفید – یک دست بلیز و شلوار کرک دار سفید – دستکش و کلاه پشمی – یک جفت دمپایی – یک عدد حوله استحمام – یک عدد حوله کوچک – چهار عدد واکس بهمراه فرچه و برس – مسواک و دو بسته خمیر دندان – شامپو – پودر لباس شویی – مهر و جانماز …

نکته : مسواک و یک بسته خمیر دندان و حوله کوچک برای آنکارد کردن تخت استفاده می شود و نباید از آنها استفاده کنید . پس یک مسواک شخصی برای خود ببرید .

همانطور که گفتم بیشتر لوازم مورد نیازتان را به شما می دهند . پس بیخودی یک ساک سنگین با خود نبرید چون مجبور میشوید همه را در اولین مرخصی برگردانید . اشتباهی که همه کردند را تکرار نکنید . شما نباید ساک شخصی و یا لباس شخصی خود را در پادگان همراه داشته باشید . پس برای خود بار اضافه درست نکنید . حالا لوازمی که بهتر است همراه خود ببرید را برایتان می نویسم :

وسایل مورد نیاز :

ابتدا یک ساک کوچک تهیه کنید در حدی که لباس هایی که پوشیده اید در آن جا شود که در اولین مرخصی خود باید همه را به خانه بیاورید .

 1. حتما یک خودکار روان همراه داشته باشید . روز اول شدیدا به خودکار نیاز خواهید داشت .
 2. اگر برگه سبز یا کسری یا هر مدرک مرتبطی دارید همراه داشته باشید . اگر متاهل هستید . تک فرزندید . تک پسرید یا هر مدرکی که لازم دارید را قبلا به یک محضر خانه ببرید و ازش کپی برابر اصل بگیرید و ببرید . ( حتما کپی برابر اصل کنید وگرنه مورد تایید نخواهد بود ) مثلا برای تک فرزندی باید کپی شناسنامه خود و پدر و مادر را تمام صفحه برابر اصل کنید و ببرید تا اشتغال به خدمت بگیرید و به ثبت احوال ببرید تا ثبت احوال تک فرزندی شما را تایید کند و . . . البته شاید روز های اول شما به این کار ها نرسید ولی بهتر است از قبل کار هایی از این قبیل را انجام دهید تا هم عقب نیافتید هم خیالتان راحت باشه .
 3. لباس زیر هایی که می دهند ممکن است تنگ باشد و در کل جنس زیاد خوبی هم ندارند . شما می توانید یکی دو دست لباس زیر که باید حتما سفید باشد تهیه کنید و ببرید تا در هفته آنها را عوض کنید . این را به شما توصیه می کنم که حتما این کار را بکنید و هر هفته آن ها را بیاورید و بشورید برای هفته بعد .
 4. قاشق و چنگال و لیوان . روز اول ممکن است به ظرف هم احتیاج پیدا کنید . بهتره چند تا ظرف یکبار مصرف ببرید . ولی از روز های بعد به شما سلف می دهند و دیگه به ظرف احتیاج نخواهید داشت . لیوانی که میبرید بهتره کتابی و کوچک باشه که تو جیبتون جا بشه . توصیه میکنم یکی دو تا ساندیس بگیرید و با قیچی سرشون رو ببرید و لیوان درست کنید و ببرید . بهترین لیوان برای دوره آموزشی همینه . شک نکنید و چون اونجا قیچی گیر نمیاد بهتره خونه درست کنید و ببرید .
 5. قفل کوچک برای درب ساک
 6. چند عدد نایلون کوچیک و بزرگ دسته دار
 7.  داروهای لازم البته در حدی که نیاز بشه . چون اگه زیاد باشه دژبان از شما می گیره . مثلا سرما خوردگی بروفن و آنتی هیستامین . اگه می تونید حتما قرص جوشان هم ببرید و روزی یک دونه ویتامین ث بخورید که سرما نخورید . اگه تو آسایشگاه کسی مریض بشه احتمالش خیلی زیاده که همه مریض بشن . پس سعی کنید مواظب خودتون باشید که ضعیف نشید . برای گرفتگی احتمالی عضله هم توصیه میکنم حتما یکی دو ورق متوکاربامول با خود ببرید .
 8. پول به اندازه کافی . شما در هفته خرجی ندارید . البته اولش از شما بابت آرم و علائم لباس و گل برای آنکارد و عکس و دفتر و خودکار و لیوان آنکارد و این ها پول می گیرند . که جمعا شاید ۲۰ تومن بشه . پس هفته اول ممکنه پول بیشتری لازم داشته باشید . برای مرخصی هم باید پول همراه داشته باشید که هم پول اتوبوس را بدهید و هم کرایه ترمینال تا خانه را . این ها پول هایی است که لازم است همراه داشته باشید . بقیه ش دیگه بستگی به خودتون داره که بخواین اونجا خوراکی های مختلف بخرید و این جور چیزا . به هر حال سعی کنید پول زیادی با خود نبرید . چون باعث دردسرتان می شود . پولتان را یکجا نگذارید که اگه یه موقع یک دسته رو گم کنید بی پول نشوید .
 9. کارت تلفن ( کارت تلفن تهران هم در انجا کار می کند )
 10. خوراکی … مثلا آجیل و تخمه و مغز های مختلف و نخودچی و کشمش و این جور چیز ها … خرمای خشک و سوهان از این قبیل خوراکی ها .

وسایلی که نباید همراه داشته باشید :

یک سری از وسایل هست که همراه داشتن آنها ممنوع است . شاید بعضی هاش اونجا لازم نباشه و بعضی هاش هم نیاز باشه ولی به هر حال برادر من دنبال دردسر نباشی بهتره . اینجوری دوره آموزشی راحت تر می گذره .

 1. موبایل و همه وسایل موبایل. ( از قبیل باطری یا سیم کارت یا هندز فری و گوشی و رم و هر چیزی که فکرش رو بکنی . آوردن این ها کلی معطلت می کنه و میره بازرسی و حفاظت اطلاعات و این جور جاها . پس ارزشش رو نداره . اونجا تلفن کارتی هست و می تونی زنگ بزنی و خانوادت هم می تونن به داخلی گروهان زنگ بزنن . درسته ارتباط یه کم سخت میشه ولی خب خدمته دیگه .)
 2. ۲flash memory . MP3 player . CD player . CD . DVD . Ram . Hard Disk  هر وسیله صوتی و تصویری و حافظه ممنوعه
 3. سیگار و تمامی دخانیات و فندک و تمامی آتش افزار ( کلا سیگار و فندک و کبریت و اینا ممنوعه و اگه ازت بگیرن خودت اذیت میشی . کمترین تنبیه اینه که کلاه آهنی و کوله پشتی پر آجر باید با خودت ببری هرجا که میری و شاید لغو مرخصی هم بشی . درسته که برای سیگاری ها خیلی سخته ولی خب یه کم تحمل کنین تا یا ترک کنین و یا راه پیدا کردن سیگار رو تو پادگان پیدا کنید . سیگار تو پادگان هست ولی خب فروشیه و خیلی گرونه . مثلا هر نخ بهمن کوچیک رو باید ۵۰۰ تومن بخری ولی خب برای اونایی که خیلی اذیت میشن خودش یه راه چاره است دیگه . ولی خیلی مواظب باشید و به هر کسی هم اطمینان نکنید . )
 4. تیغ ژیلت و قیچی و چاقو و هر وسیله برنده دیگر (برای اینکه مثلا سرباز هایی بودند که قدیما با این وسایل دست به خودکشی و یا آسیب زدن به دیگران کردند .)
 5. لباس شخصی ( آوردن لباس های شخصی هم بداخل ممنوعه)
 6. هرچیزی که بشه داخلش چیزی پنهان کرد یا ممنوعه یا کاملا بازرسی میشه

۸۰ Replies to “توضیح راجع به مرکز آموزش شهداء جوادنیا ( قزوین )”

 1. بهترین مربی ها اونجا بودن من گردان یکم اس******گاه ۱۲ بودم خیلی تمیز مرتب از غذا گرفته تا اب وهوا همه چی عالی بود تا اونجا هستید استفاده کنید
  تو یگان می****** میفهمید که جواد نیا هتل بوده
  اونجا فقط دعوا نکنید پشت هم باشید تا بهتون خوش بگ****ه
  لاهولولا قوه الله به الله
  اینجانب دانشجوی وظیفه
  سید دانیال موسوی
  جمعی گروهان ۱۲ ازگردان یکم شهید دکتر مصطفی چمران هستم جوادنیا

 2. من اعزامی ۱۹/۵/۹۷ بودم ببینید و******** دفاع یعنی پاسداری معاف از رزم هم که باشی شیش ماه اولت بدون اسلحه میدنت پاسداری ب نظر اگ افتادید و******** دفاع اگ میتونید عوضش کنید خیییییلی بدرد نخ****ه اموزشی حتی نمیزارن یه زنگ بزنی روز اول بری ن****ت میدارن ولی ارگان های دی**** یه هفته مرخصی میدن از و******** فرار کنید

   1. سلام وقتتون بخیر
    میشه بپرسم چج****ی کد و******** دفاع خ****دی ؟
    شانسی بوده یا کار خاصی کردی ؟؟
    من و******** دفاع آشنا دارم گفته ا**** بتونم
    کاری کنم کد و******** بخ****م ج**** میکنه همونجا
    استخدام بشم هفته دی**** میخوام دفترچه پست کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنی

  1. من اعزامی ۱۹/۵/۹۷ بودم ببینید و******** دفاع یعنی پاسداری معاف از رزم هم که باشی شیش ماه اولت بدون اسلحه میدنت پاسداری ب نظر اگ افتادید و******** دفاع اگ میتونید عوضش کنید خیییییلی بدرد نخ****ه اموزشی حتی نمیزارن یه زنگ بزنی روز اول بری ن****ت میدارن ولی ارگان های دی**** یه هفته مرخصی میدن از و******** فرار کنید

 3. من هم ۱/۴/۹۹ اعزام به آموزشی پادگان شهدای جوادنیا (وزات دفاع) شدم
  با مدرک کارشناسی و معاف از رزم
  خیلی ها میگن فقط آموزشی اونجا خوبه و احتمالش کم نیست همونجا ن**** دارن برای یگان پاسدارخونه !!!
  واقعا معاف از رزم رو هم اونجا میزارن بالای برجک ؟

 4. سلام ، من سال ۱۳۷۵آنجا بودم شرایط ب******** سخت و سرد بود ، زبون روزه اینقدر ما را رژه و تمرین خشم شب و روز میدادند که جاتون خالی . ولی الان ب******** عالی از هر نظر شده انشالله هر کی از دوستان جدیدا آنجا اعزام میشه بهش خوش بگذره و خاطره خوبی بر****** رقم بخ****د. موفق باشید

 5. سلام دوستان
  من فردا ساعت ۷ صب باید جواد نیا باشم.
  لیسانس دارم..
  اوضاع چط****ه؟
  و این ک مارو ک با اتوبوس نمیبرن و با این ساعت بدی ک تعیین کردن.ا**** با ماشین بریم جای امنی داره یا داستان خواهیم داشت؟

  1. اعزامی اسفند ۹۱ بودم
   مثل برق و باد گذشت
   یادمه اون موقع هم تو اینترنت دنبال اطلاعات راجع به جوادنیا می گشتم،
   بهترین زمان اعزام واسه این پادگان همون اسفنده چون حد اقل طبق قانون اون موقع کل عید رو تعطیل بودیم ، البته من لیسانسه بودم
   موفق باشید دوستان

 6. سلام‌
  من اعزامی ۹۸/۱۰/۱۹ هستم که الان حدود ۱۵ ماه خدمت کردم
  یکم قبل رفتن به اموزشی استرس دا****** ولی یه کاری کنید که براتون خوب بگذره روز اول وسایل اضافی با خودتون نب****** چون اونجا همه چی میدن هفته اول یکم سخت میگذره ولی بعدش که با بچه ها رفیق شید خوب میشه تیر اندازی خیلی مهمه برا درجه گرفتن هواستون باشه اگر پارتی یا اشنا دا****** بهشون ب****د هماهنگ کنن جای خوب بندازتتون یه چیز دی**** همه شنیدن که میگن اموزشی بهترین د****انه فقط به خاطر اینه داداش خدمتید ولی تو یگان برج بازی هست اولاش یکم سخته خیلیا نگرانیشون اینه پاسدار نشن هر جایی بیفتین پاسدار میشید مگر این که معاف از رزم باشید تازه اگرم باشید بازم احتمالش هست بیفتید پاسدار خونه تا ۶ ماه اونجا باشید بازم میگم یه کاری کنید خوش بگذره من خودم معاف از رزم بودم مدرکمم فوق دیپلم بود افتادم اتکا فرستادنم دهلران پاسداری ولی بعدش افتادم ستاذ و******** و الان انتظاماتم امید وارم خوش بگذرونید چون خوش نمیگذره‌

 7. سلام گروهان ۴ شهید همت تو حکیمیه دقیقا کجاست؟؟؟ زیر نظر خوجیره من باید برم اونجا ولی بلد نیستم ادرسشو
  خواهش میکنم اگر بلدین ب****ن

 8. سلام من رباط و مینیسک زانمو عمل کردم ولی نرفتم برای معاف از رزم رفتم دکتر گفت نمیشه بری انجام بدی حرکات ****زشی تا ۱ سال ممنوع ولی من قبلش دفترچه گرفتم برم تو پادگان با مدارک بهم معاف از رزم میدن؟
  چون اگر میخواستم برم کمیسیون ۳ ماه طول میکشید

 9. دقیقا و******** دفاع فقط اسمش قشن**** همش پاسداریه اونم به ص****ت ۲۴ ۲۴ که همش خست****ه. کاش تموم بشه این پست های اجباری. نیاید و******** فقط همین

 10. و******** دفاع فقط اسمش قشن**** و گول آموزشیشو نخو****** که میگن هتله بعدش میوفتید پاسدارخانه و اونجا خیلی پایه بازی توش هست واقعا مکان غیر قابل تحمله هر کی و******** دفاع افتاده هنوز نرفته خودشو معرفی کنه بره تمدید کنه ی جای دی**** بیوفته بهترین جای خدمت اول سپاه بعدش ارتشه که از توانایی های سرباز استفاده میکنن ولی و******** دفاع هر چی میخوای باش آ****شم بالا برجکی

 11. سلام دوستان.
  من اعزامم افتاده ۴ اسفند همین جوادنیا.
  یه راهنمایی می خواستم در م****د روز بر**** های و******** دفاع.
  می خواستم بدونم می تونم بعد از ظهرا برم سر کار؟
  یعنی تا ساعت چند ن**** می دارن؟ من شنیدم ا**** قسمت اداری بیفتم تا ۴ ن**** می دارن در غیر این ص****ت تا ۲.
  در ضمن مدرکم هم کارشناسیه.

  1. ساعت پایان آموزش ۴ونیم عصره مرخصی روز برگ د****ان آموزشی از ساعت ۱۷ تا ۶ صبح روز بعده که فقط به افراد خاصی میدن مثل متاهل
   این که گفتی سرباز اداری واسه یگانه نه اموزشی

  2. در هر ص****ت تا ۴ ن**** میدارن
   ا**** میخواید سرکار ب****** میتونید ۲۴ ۴۸ یا ۲۴ ۲۴ بعنوان پاسبخش و افسر ن****بان برای لیسانس به بالاتر و ۲۴ ۲۴ برای سربازها استفاده کنید

  1. باید تا ا**** هفته و یا امکان داره تا ا**** ماه بمونی چون ماه اسفند کلا فشردست و مرخصی زیادی نداره چون عید تعطیلیش زیاده

 12. سلام، من هم ١٢/١ اعزازمم هست جوادینیا، الان که تاریخ اعزام شده ١٢/۴ روز اول بریم ن**** مون میدارن یا چند روز مرخصی میدن؟!

  1. انشاءالله به سلامتی بری!
   بست**** داره, بعضی د****ه هارو همون روز مرخصی میدن ب****** لباس اینا اندازه کنید و اسم ب****بونید و کارهای دی****. بعضی هارو هم یک هفته ن**** میدارن بعدش مرخصی آ**** هفته میدن
   البته تاریخ اعزام شما ۴ اسفند هستش و احتمال اینکه تا ۵ شنبه بهتون مرخصی بدن زیاده

 13. سلام سرباز نیرو هوایی چابهارم بچه نظرآباد عزامیی ۱/۸/۹۸ا**** کسی بچه جنوب خواستار جابجایی تماس ب****ره ۳ماه کسری داره یک میلیون حقوقشه و ۷۰روز پر کردن ۲۵ روز مرخصی میدن ۰۹۲۱۲۸۷۹۰۰۵

  1. این زمان که شما میری میگن د****ه طلایی !!!
   چون بخاطر عید هم تعطیلات داره و کم و بیش هوا هم خوب و دلپذیر هستش
   موفق باشید

 14. سلام خوبین
  بچه ها من ۱ اسفند میرم جواد نیا از تبریزم
  کسی هست از تبریز که اونجا باشه یا اعزام میخواد بشه?
  راستی داداشای سن****ن بگن که چط****ی نیافتیم پاسدار خونه

  1. شما تحصیلات داری؟ یا سرباز صفر داری میری خدمت؟
   اگر شما بیافتی پاسدارخونه فکر کنم پاسبخش میشی
   ولی اگر صفر باشی میری بالا برجک و واقعا سخته

 15. دوستان عزیز سلام
  ۱۹ دی ۹۸ منم اعزامم همین پادگان
  بچه های غرب تهران ا****‌ کسی هست خبر بده.
  ۰۹۳۸۴۰۸۲۸۲۸

 16. سلام به همه دوستانی که آموزشی و******** دفاع افتادند من سید مجتبی موسوی هستم بچه نطنز اصفهان که دوبار به حدمت وظیفه اعزام شدم حالا به دلایلی که کسی خواست براش توضیح میدم
  همه جای پادگان تغییر کرده و خیلی با اون موقعی که ما رفتیم تفاوت داره و اینکه الان جمعیت سرباز و جوونم خیلی کم شده
  نمیدونم چیشد که امشب دلم پر کشید به این سمت و بیام نظر بزارم
  خیلی خوشحال میشم اگر بتونم کسی رو راهنمایی کنم و خیلی از دوستان د****ه دانشگاه هم بعضی اوقات برای راهنمایی زنگم میزنند و تا جایی که اطلاع داشته باشم کمکشون میکنم
  بیشتر پادگانهای و******** پاسداریه و پاسدارخونه چه برای دیپلمه ها و چه درجه دار مکان س****یه و خیلی غیر قابل تحمل ولی همیشه سعی کنید از اعتماد بنفس کافی برخ****دار باشید زیر بار ز**** ن****** و بیشتر هم سعی کنید دعوا نکنید همیشه با هم اعزامیهاتون گرم و صمیمی باشید در م****د آدرس یا مکانهایی که بعد از اعزام میوفتید هم شاید بتونم تا جاییکه اطلاع دارم کمکتون کنم نسل جوون و مستعدی هستید قدر خودتون رو بدونید شیطنی هاتون بزا****** برای بعد از مرخصی هاتون تو پادگان سعی کنید بچه مثبت باشی
  همتون باهم هم صدا باشی نزا****** خائن بینتون نفوذ کنه سعی کنید از سربازهایی که بیشتر اطلاع دارن کمک ب********** حالا فکری یا بدنی من هم دیپلمه رفتم هم درجه داری هردوتاشو درک کردم دوستان درجه دار از راحتی و احترام بیشتری برخ****دارند اما نسل جدید بنظر من منهای پررویی و بی تربیتی شون (البته نه همه نسل جدید) خیلی دوسداشتنی اند فقط به یه علت اونم رک بودنشونه و یکی دی**** از مزایای این نسل جوون هم زیر بار ز**** نرفتن در اکثر مواقع هستش
  هرکسی بیشتر سوال داره ا**** قابل بدونه میتونه باهام تماس ب****ره
  تو **********ه شهید بابایی هم من یادگاری نوشتم با تاریخ اعزامم کسی بتونه پیداش کنه جایزه داره
  برای استانهای مختلف مخصوصا اصفهان میتونم راهنماییتون کنم البته در م****د مسیر و چگونه رسیدن به مقصد آموزشی و بعد از آموزشی من خودم تهرانو اطرافش دانشگاه ******** اشترو شهرک ن**** و اصفهان و اطرافش مثل ****ینشهر و …خدمت کردم و چند وقتم کرج بودم چنتا مام****یتم رفتم تو استانهای دی**** مطالبی هم که یکی از دوستان گذاشته بود نسبتا خوب بود که اتوبوس میومد تو پادگان اما زمان ما اتوبوس به تعداد سربازا نبود و کم میومد فکر نکنید صنعت ها و ساصد و اتکا و اینا همش خوبه همش مشکل و درد سر خودشو داره
  مثلا صبا باطری و کشتی سازی و هسا و همه اینا فقط اسمش قشن**** تو همشون یج****ی پاسداری داره وای جمعیت یکم کمتره و مرتب منظم تر تامین اجتماعی و بیمارستان چمران و اپتیک اصفهان فک میکنم از همش بهتر باشه من وقتی میرفتم مرخصی بچهای اصفهان کاشان شهر کرد دنبالم میومدن که راه گم نکنن و وقتی هم که اصفهان افتادم بچه های تهران و کرج برا مسیر دنبال من میومدن تا برسن به ترمینال کاوه ۶.۹از خوان رستم رو گذرونده بودند
  اگر نوشته طولانی شد یا غلط داشت ببخشید
  شماره تماسمم کسی خواست ۰۹۱۳۸۶۱۷۹۱۳

 17. من اونجا بودم تاریخ اعزامم ۱۹.۶.۹۸ بود ۹۰ درصد دوستانم افتان ساست ولی من افتادم دانشگاه ******** اشتر . بهترین جایی که میشه افتاد اتکا هس یا همین دانشگاه سعی کنید با مربیان خوب باشید . الان هوا اونجا خیلی سرده . حتما دارو بب****** . در هفته چهار روز وقت حمام دارین . اون کسایی که فوق به بالا هستن سعی کنند که تیراندازی نمره بالایی ب****رن

 18. سلام کسانی که سربازی و******** دفاع باشن حتما باید امریه ب****رن یه کی از ارگان های وابسته؟؟
  ا**** نه بعد از آموزشی کجا میوفتن باقی خدمت رو؟؟؟

 19. سلام
  خودم اعزامی ۹۱/۰۶/۰۱ بودم گردان دانشجویی گروهان ۳
  بقیه خدمتم هم تو قرارگاه پشتیبانی و خدمات ساصد بودم
  اونایی که میخوان دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنن ا**** خونتون تهرانه از تهران پست کنین و ا**** و******** دفاع افتاد خدمتتون و پادگان جوادنیا بعد از آموزشی تهران باشه و ا**** از کرج یا قزوین یا شهر های دی**** باشه و جودانیا باشه آموزشیتون احتمال موندگاریتون تو جوادنیا بعد از آموزشی زیاده

 20. پادگان جوادنیا حدودا ۴۵ کیلومتر مانده به قزوین ضلع شمالی اتوبان ( دست راست ) و بعد از ****وجی طالقان قرار دارد . راه دیگر برای پیدا کردن موقعیت پادگان شماره های روی تیر های چراغ برق وسط آزادراه می باشد که بعد از آبیک و کاخانه سیمان می توانید به آنها دقت کنید . به عدد ۱۵۰۰ که می رسید دست راست تابلوی سفید رن**** می بینید که نوشته مرکز آموزش شهداء جوادنیا و دکه دژبانی که ابتدای جاده اختصاصی است ( معمولا خالی است ) . از آنجا باید چند کیلومتر ب****** تا به درب اصلی پادگان برسید .

  از کنار اتوبان تا دژبانی حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی خواهید داشت و از دژبانی تا گردان خود هم حدودا ۲۰ – ۳۰ دقیقه راه است . در ضمن جلوی دژبانی هم باید با****سی بدنی ص****ت ب****ره که با توجه به تعداد زیاد سربازان این پروسه هم زمان زیادی می بره . پس بهتره همیشه یکی دو ساعت زود تر از زمان موعود خودتون رو به درب دژبانی برسونید .

  ماشین شخصی ایده ی خوبیه ولی معمولا دژبانها نمی گذارند در پارکینگ جولوی درب ****ودی پارک کنید و با شما بد برخ****د خواهد شد و احتمالا متعهد می شوید که مسئولیت هر اتفاقی بر گردن شماست و دیگر وسیله شخصی خود را به آنجا نخواهید برد . پس اگر قصد دا****** با مشین شخصی بروید بهتر است با خود همراهی بب****** تا ماشین را برگرداند .

  اتوبوس های قزوین که از ترمینال غرب حرکت می کنند . البته اتو********ای زنجان و رشت و . . . که از اون مسیر رد میشوند هم شما را تا ابتدای خیابان پادگان می برند و شما از آنجا باید تا دژبانی پیاده ب****** که حدودا ۳۰ دقیقه طول می کشد . ولی خوب ا**** شانس بیارین ماشین هایی که رد می شوند شما رو سوار خواهند کرد .

  اگر با مترو به آزادی بروید . از ایستگاه که خارج شوید صدای راننده های سواری رو خواهید شنید که داد می زنند قزوین … با طی کردن پرداخت ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومان بیشتر از کرایه آنها شما رو تا درب دژبانی می رسانند و اینط****ی شما حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی در سربالایی را جلو خواهید افتاد .

  برای برگشت از پادگان اصلا نیازی نیست که نگران باشید . هر هفته وقت مرخصی تعداد کافی اتوبوس برای سوارکردن شما به داخل پادگان می آیند و از همانجا شما را به تهران ، قزوین ، کرج ، اصفهان و هرجایی که لازم باشد می برند .

  غذاهای پادگان اونقدر که همه در د****ه آموزشی خود از غذای پادگان شکوه دارند بد نیست . بلکه حتی خیلی هم خوب است و از نظر اندازه هم به میزان کافی به شما سرو خواهد شد . غذاهایی مثل خ****ش قیمه و ق****مه و ****شک پلو با مرغ و استانبولی و ماکارونی و عدس پلو و چلوکباب کوبیده و . . . به همراه ماست یا سوپ و یا میوه فصل . البته برنامه غذایی هر فصل فرق خواهد داشت . خلاصه که خبری از آش نیست.

  و نکته مهم خدمت همه دوستان

  موقع تقسیم حواستون باشه پاسدارخانه نیوفتین. تمام سازمانهای و******** دفاع اعم از ساصد و هوافضا و غیر این یگانو دارن. فقط در همین حد بدونین که پاسدارخانه و******** دفاع از نیروی انتظامی هم بدتره.

  1. سلام من هم خاطرات شیرینی از جواد نیا دارم.سعی کنید اگر معاف از رزم هستید کل خدمت رو تو پادگان بمونید.من دی ۹۱ اونجا بودم.بهترین جای خدمت هم خود ستاد پادگانه من تو دبیر خانه رکن یک بودم.فقط بخ**** بخواب.فقط اصلا سمت پاسدارخانه ن****** تو همه ارکان خیلی گنده چه خود پادگان چه بیرون.افسر آموزش هم بدبختیه.ولی در کل پادگان عالیه من دلم براش تنگ شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.