دوره کد در خدمت سربازی چیست؟

دوره کد دوره ای دو ماهه، بعد از دوران آموزشی می باشد و سربازانی که دوره کد خورده باشند به جای اعزام به یگان خدمتی، به مدت دو ماه تحت آموزش های تخصصی قرار خواهند گرفت.
تفاوت دوره کد با دوره آموزشی فقط در تخصصی بودن مطالب است. این دوره فقط مخصوص ارتش و نیروی انتظامی می باشد و برای رشته های غیر مرتبط با نیاز ارتش و نیرو انتظامی تعبیه شده است تا ارتش و نیرو انتظامی نسبت به نیاز های تخصصی خود در دوره های دو ماهه (دوره کد) نیروهای تخصصی خود را برای ادامه خدمت تربیت نماید.

اساس قرار گیری در دوره کد، مدرک تحصیلی افراد می باشد. دوره کد برای رشته ها و شرایط زیر برگزار نمیشود:

پیشنهاد ما:  سامانه سخا سامانه ای برای مشمولان خدمت سربازی/ آموزش نحوه کار با سامانه سخا

۱- امریه دار ها
۲- سربازان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس به بالا
۳- کلیه رشته های پزشکی و پیراپزشکی
۴- سربازان دارای مدرک تحصیلی حسابداری، کامپیوتر (کلیه گرایش ها)

دوره کد در ارتش در چهار شهر تهران، اصفهان، شیراز و بروجرد برگزار می شود و سربازانی که این دوره را میگذرانند با یک درجه نظامی بیشتر نسبت به سایر سربازان، به محل خدمت خود اعزام خواهند شد.

پ.ن: مطالب گفته شده در مورد دوره کد صرفاً روال عادی انجام شده در سال های اخیر است و تبصره و قانون نوشته شده ای نمی باشد و ممکن است موارد بالا به درستی اجرا نشود.

One Reply to “دوره کد در خدمت سربازی چیست؟”

 1. سلام دوست خوبم
  د****ه کد من ****مشهر بود(ارتش)
  اول اینکه به نظر من خیلی خوبه چون مثل آموزشی درجه ندا****** و همه یکسانند و به قول معروف کار خلاف قوانین پادگان انجام بدین با یه تنبیه تموم میشه و کار به اضاف نمیکشه.
  دوم اینکه آموزشها تخصصی تر میشن.آموزشی کلیات سربازی گفته میشه ولی تو د****ه کد تخصص می****رین که شامل سلاح های مختلف جن**** و مخابراتی و … میباشد.مثل توپ ۱۰۶ یا انواع بیسیم ها
  هر روز کلاس برگزار میشه و بعد یه مدت کلاسها تکراری میشه و آ****ش ها مثل آموزشی کلاسهای عقیدتی و غیره
  در کل خوبه.حداقلش واسه من که خوب بود با اینکه سختی ها و اذیت های خودش رو داشت.
  پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.