رکن یکم در یگان خدمتی چه وظیفه ای دارد؟

رکن یک مسئول تمامی امور مربوط به نیروی انسانی مثل مرخصی ها، ثبت تشویقی ها و اضافه خدمت ها، ارسال و دریافت نامه ها، اعلام ترفیع درجه به پرسنل کادری و تمامی اموری که مربوط به سربازان و یا کارمندهای پادگان یا نظامی های یگان خدمتی هستند رو دارند.

هر یگان برای خود رکن یکم داشته و معمولا اموری مثل بایگانی پرونده ها و انتقال نامه ها بین ارکان یکم در یگان خدمتی برعهده ی سرباز بوده و معمولا به نام منشی یگان از آن ها یاد می شود.

در یک پادگان رکن های یکم وظیفه ارتباط با یکدیگر را دارند و به طور مثال رکن یکم به رکن دوم نامه ای ارسال نمی کند مگر در حالتی که مربوط به نیرو انسانی باشد که در قسمت “از” و “به” نامه مشخص شده است.

پیشنهاد ما:  تعرفه سپرده خروج از كشور چقدر است؟

رکن یکم علاوه بر امور روزانه ، مسئول اعلام آمار پرسنل هر روز صبح بوده و طبق گزارش هایی که هر یگان اعلام می کند. آمار تجمیعی را اعلام می کند.

در رابطه با دیگر رکن ها در نوشته های جداگانه توضیح مختصری داده خواهد شد.

One Reply to “رکن یکم در یگان خدمتی چه وظیفه ای دارد؟”

  1. با سلام متاسفانه امتیازات مدت زمان منطقه عملیاتی جنگ و تشویقات و د****ه های تخصصی که طی نموده ام در حکم حقوقی اعمال نشده است.مدارک و ماده دست**** موجود هست.جانبازی اعمال شده است اما مدت منطقه اعمال نشده است.بازنشسته هستم و از شیراز نمیتوانم پی****ر باشم. با تشکر از شما ممنون میشوم همکاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.