سربازی در ترکیه چگونه است؟

در کشور ترکیه خدمت نظامی برای تمامی شهروندان مرد بین سنین ۴۱-۲۰ سالگی اجباری است (با برخی استثنائات) . کسانی که به امر تحصیل در دانشگاه اشتغال دارند می توانند تا اتمام برنامه هایشان خدمت سربازی خود را به تعویق بیاندازند. از تاریخ ژوئیه ۲۰۰۳ طول مدت خدمت سربازی بصورت زیر کاهش یافت:

۱۵ ماه برای سرباز، (سابقا ۱۸ ماه ) ، ۱۲ ماه برای افسران وظیفه (سابقا ۱۶ ماه ) و ۶ ماه برای دوره های کوتاه مدت سربازی که افرادی را که یک مدرک دانشگاهی داشته و داوطلب خدمت سربازی نبودند را مشخص می کند.

شهروندان ترک که حداقل به مدت ۳ سال در خارج از ترکیه کار یا زندگی می کنند چنانچه یک مبلغ معینی پرداخت نمایند بجای خدمت نظامی تمام وقت یک دوره آموزش نظامی ۲۱ روزه (سابقا ۲۸ روز) خواهند داشت .

پیشنهاد ما:  سربازی در اریتره چگونه است؟

هرچند زنان دراصل خدمت غیر نظامی دارند ولی به آنها اجازه داده می شود تا بعنوان افسر خدمت کنند..

در کشور ترکیه هرگونه سرباز زدن از خدمت نظامی اجباری غیر قانونی و مجازات حبس را درپی خواهد داشت. بسیاری از افراد که تمایل به خدمت اجباری ندارند عموما به کشورهای مجاور یا اتحادیه اروپا گریخته و پناهنده می شوند .

شاخه های نظامی :

  • نیروی های مسح ترکیه
  • نیروهای زمینی
  • نیروهای دریایی ( شامل نیروی هوایی دریایی و نیروی پیاده دریایی )
  • نیروی هوایی

سن و مدت خدمت نظامی :

۲۰ سال سن (۲۰۰۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.