سربازی در مصر چگونه است؟

خدمت سربازی اجباری در مصر برای تمامی مردان بین سنین ۳۰-۱۸ سالگی است . زنان نیز بطور قابل قیاسی در برنامه خدمت اجتماعی شرکت می کنند . خدمت سربازی اجباری برای دانشجویان تا پایان تحصیلاتشان و تا قبل از اینکه به سن ۲۸ سالگی برسند قابل تمدید است . در سن ۳۰ سالگی مردان برای پیوستن به ارتش مناسب نیستند و باید جریمه بپردازند . مردان بدون برادر (تک پسر ) و آنان که حمایت و سرپرستی خانواده شان را بر عهده دارند ، از انجام خدمت معاف هستند . طول مدت خدمت سربازی برای مردان ۴۸-۱۴ ماه بسته به میزان تحصیلاتشان است . طول مدت خدمت برای افرادی که مقطع دبیرستان را به پایان رسانده و ترک تحصیل نمودند ۴۸ ماه و برای فارغ التحصیلان دانشگاهها بسته به میزان تحصیلات و مهارتهای تخصصی کوتاهتر است .

پیشنهاد ما:  سربازی در چین چگونه است؟

برخی مصریان برای فرار از خدمت سربازی اجباری به کشورهای خارجی مسافرت می کنند تا اینکه به سن ۳۰ سالگی برسند . برای این افراد ۵۸۰ دلار جریمه در نظر گرفته شده است (سال ۲۰۰۴). بدین صورت این افراد بطور نادرستی از خدمت اجباری در ارتش می گریزند .

شاخه های نظامی :

  • ارتش
  • نیروی دریایی
  • نیروی هوایی
  • فرماندهی دفاع هوایی

سن و مدت خدمت نظامی :

۱۸ سال سن برای خدمت اجباری نظامی ، طول مدت خدمت ۳ سال (۲۰۰۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.