مشمولان خدمت سربازی چگونه می‌توانند از معافیت ایثارگری استفاده کنند؟

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، براساس ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولان خدمت می‌توانند با ارائه سابقه از آزادگی، ایثارگری و جانبازی والدین خود را از خدمت سربازی به صورت قطعی معاف کنند.

اما طبق گفته مسئولان نظام وظیفه، مدت زمان ایثارگری برای گرفتن معافیت، از۲۸ ماه پایین نخواهد آمد.

البته قابل توجه است که این مدت زمان امکان دارد افزایش داشته باشد و ممکن است این معافیت برای فرزندان کسانی که ۲۸ یا ۲۹ ماه ایثارگری دارند نیز در پایان سال متوقف شود.

در نظر داشته باشید که مشمولان در صورت داشتن غیبت نمی‌توانند از مزایا بهره‌مند شوند و اولویت بهره‌مندی از این امتیاز معافیت ایثارگری به ترتیب با سربازان در حال خدمت، مشمولان دارای برگه اعزام، مشمولانی که در مهلت قانونی معرفی شده‌اند و همچنین مشمولان دارای معافیت تحصیلی خواهد بود.

پیشنهاد ما:  معافیت خانواده شهدا از خدمت سربازی

افراد واجد شرایط می‌توانند برای اخذ گواهی جبهه به سازمان نیرو‌های مسلح مربوط (ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) مراجعه کنند و سازمان‌های نیرو‌های مسلح برابر روش جاری که در مورد رزمندگان دارای ۳۰ ماه جبهه یا فرزندان ایثارگران متولد ۱۳۷۲ به قبل عمل می‌کردند، نسبت به بررسی و صدور گواهی اقدام خواهند کرد.

همچنین مطابق با قوانین، کسری منطقه برای انجام ۱۷ ماه خدمت در منطقه امنیتی است و برای کسانی که مدت کمتری در منطقه حضور داشتند به نسبت محاسبه می‌شود.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x