نحوه معرفی به مراکز آموزش سربازی چگونه است؟

۵سربازان خدمت وظیفه عمومی به دو صورت می‌توانند به مراکز آموزشی اعزام شوند که به ۲ شیوه دسته جمعی و انفرادی تقسیم می‌شوند.

اعزام دسته جمعی و انفرادی به چه صورت است؟

مشمولان خدمت وظیفه عمومی با مراجعه در ساعت مقرر به معاونت‌های وظیفه عمومی در استان‌ها و دریافت بلیت اتوبوس با مراجعه به ترمینال مسافربری به صورت دسته جمعی به مراکز آموزشی اعزام می‌شوند؛ همچنین مشمولان خدمت می‌توانند در صورت تمایل به شیوه شخصی در ساعت مقرر به مراکز آموزشی مراجعه کنند.

در نظر داشته باشید، درصورتی که محل اعزام خدمت در شهر محل سکونت باشد، مشمولان خدمت باید به صورت انفرادی خود را به مراکز آموزشی معرفی می‌کنند.

پیشنهاد ما:  لیست استحقاقی های نِزاجا و حقوق سربازان

قابل ذکر است که سربازان در زمان ورود به مراکز آموزشی توسط دژبان‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند، به همین دلیل از به همراه داشتن وسایل غیر ضروری مانند تلفن همراه، فلش، مموری، سیگار، چاقو و… جدا خودداری کنند.

همچنین به مشمولان توصیه می‌شود علاوه بر این موارد برای رعایت نکات بهداشتی قبل از اعزام به خدمت موی سر و محاسن صورت خود را با شماره ۴ کوتاه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.