چگونه کارت پایان خدمت دریافت کنیم؟

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، با به اتمام رسیدن خدمت کارکنان وظیفه در نیرو‌های مسلح و انجام دادن تسویه حساب نهایی، اطلاعات افراد شامل مشخصات فردی، سوابق خدمتی و غیره در سامانه یگان‌های خدمتی ثبت و پس از بررسی هوشمند (شروع، خاتمه، مدت خدمت انجام شده، اضافه خدمت، کسری خدمت و غیره) در سامانه وظیفه عمومی و تایید وضعیت، به منظور صدور کارت اقدام می‌شود.

در نظر داشته باشید، همزمان با اینکه کارت هوشمند صادر می‌شود، پیامک اطلاع رسانی مبنی بر صدور کارت از طریق سازمان وظیفه عمومی برای متقاضیان ارسال خواهد شد و کارت پایان خدمت افراد حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از ارسال پیامک، از طریق پست به نشانی محل سکونت آن‌ها ارسال می‌شود.

نحوه پیگیری افراد برای اخذ کارت پایان خدمت واصل نشده به چه صورت است؟

در صورتی که پیامک صدور کارت پایان خدمت را دریافت کردید، اگر حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز پس از دریافت پیامک، کارت برای افراد ارسال نشد، برای پیگیری کارت خود، ابتدا باید به پست محل سکونت خود مراجعه کنید و در صورتی که کارت در مراکز پست نبود، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه و درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت خود را ثبت کنید.

پیشنهاد ما:  دوره کد در خدمت سربازی چیست؟

در نظر داشته باشید در صورتی که پیامک صدور کارت پایان خدمت را دریافت نکردید، ابتدا باید از طریق سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا با ارسال علامت سئوال (؟) به پیامک سازمان وظیفه عمومی به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ و انتخاب گزینه مربوط، از آخرین وضعیت صدور کارت پایان خدمت خود مطلع شوید.

قابل ذکر است، در صورتی که کارت پایان خدمت برایتان صادر نشد، باید به منظور پیگیری‌های لازم به آخرین رده خدمتی خود و یا معاونت نیروی انسانی نیروی مربوط مراجعه کنید. در صورت صدور کارت، به دفاتر (پلیس +۱۰) مراجعه تا ضمن به روزرسانی اطلاعات مربوط به نشانی محل سکونت و شماره تماس، درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت ثبت شود.

نحوه اقدام برای اصلاح مندرجات کارت پایان خدمت چگونه است؟

در نظر داشته باشید برای اصلاح کردن هرگونه سوابق مندرج شده در کارت پایان خدمت، سربازان منقضی خدمت (صدور اولیه)، باید به همراه مدارک مربوطه به آخرین رده خدمتی خود مراجعه کنند تا اول اطلاعات در سامانه رده خدمتی اصلاح و پس از انتقال دادن موارد اصلاحی به سامانه وظیفه عمومی و تایید آن، کارت پایان خدمت صادر شود.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x