شرایط معافیت سربازی مشمولین استان کرمانشاه

طبق اطلاعیه جدید ناجا مبنی بر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح اعلام گردید: به منظور همدردی و کمک به مشمولان مناطق زلزله زده استان قهرمان کرمانشاه و خانواده‌های بزرگوار آن عزیزان، تسهیلاتی و امتیازاتی برای معافیت از خدمت این دسته از مشمولین در نظر گرفته شده است.

  • یکی از فرزندان مشمول از خانواده‌هایی که تمام یا حداقل دو نفر از اعضاء درجه یک خود را از دست داده‌اند از خدمت مقدس سربازی معاف خواهند شد.

نکته: غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت از خدمت این دسته از مشمولان نخواهد شد.

  • در صورت فود پدر و یا از کار افتادگی او، تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال خانواده از خدمت مقدس سربازی معاف خواهد گردید.

نکته: در صورتی که فرزند ذکور دیگر که توانایی اداره منزل را بر عهده داشته باشد، شرط استفاده از معافیت، عدم سکونت آن فرزند در شهر محل زلزله و خانه پدری می‌باشد.

  • سربازان متأهل که همسر و یا فرزندان خود را از دست داده‌اند و یا همسر آنها دچار معلولیت گشته است از سربازی معاف خواهند بود.
  • سرباز متاهلی که دارای واحد مسکونی به صورت ملکی و یا اجاره در مناطق زلزله زده بود که در اثر زلزله، آسیب دیده و یا تخریب شده، درصورت اثبات حضور همسر در منزل از امتیاز معافیت بهره مند خواهد شد.
  • افرادی که پدر خود و یا پدر همسر خود را از دست داده‌اند، به دلیل عدم وجود سرپرست برای همسر در زمان نبودن شوهر می‌توانند از امتیاز معافیت برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا از نام بردن فرماندهان و کادر نظامی خودداری کنید، تمامی دیدگاه ها بررسی شده و در صورت نام بردن نام فرمانده و یا پرسنل کادر ، دیدگاه به صورت کامل حذف می شود.