مراحل گرفتن برگه سبز و اعزام به خدمت

برگه سبز چیست؟ کسی که می‌خواد بره سربازی به پلیس+۱۰ مراجعه می‌کنه تا «برگه اعزام پر کنه» که عملاً یعنی معاینه پزشکی و واکسیناسیون رو انجام میده. بعد از تحویل برگه اعزام مدرکی بهش میدن که اسمش «برگه سبز» هست و توش تاریخ اعزام به خدمت متقاضی اعلام شده. گرفتن برگه سبز یعنی شما آماده اعزام هستید.

به این منظور به قسمت نظام‌وظیفه یک دفتر پلیس+۱۰ رجوع کنید. تمام دفاتر اوکی هستن، یه دونه هم تو ضلع جنوب غربی خود میدون سپاه تاسیس شده که اکثر مراجعینش مثل شما هستن و این باعث قوت قلبه:)  به شما دو برگه داده میشه:

برگه معاینه پزشکی: بالای برگه ای که پلیس+۱۰ بهتون میده آدرس جایی که باید معاینه بشید نوشته شده. این برگه رو پزشک از شما می‌گیره و مشخصات شما رو اینترنتی وارد سیستم می‌کنه.
برگه واکسیناسیون: مرکزی که واکسیناسیون رو توش انجام میدید این برگه رو مهر و امضا می‌کنه به عنوان گواهی که شما واکسن زدید.

معاینه:
معاینه مشابه معاینه چشم‌پزشکی برای گواهینامه خیلی سریع و سرپایی هست. اصولاً برای معافی باید خودتون اعلام کنید که من فلان مریضی رو دارم و پزشک کار خاصی انجام نمیده. اگر موردی دارید که باهاش می‌تونید معافیت یا معافیت از رزم بگیرید باید دقت داشته باشید که تشکیل کمیسیون برای معافیت شما ممکنه تا ۳ ماه طول بکشه. بنابراین اگر وقت زیادی ندارید و مایل به defer کردن نیستید بهتره که اعلام کنید سالم هستید. هزینه معاینه ۲۴ تومن هست.

پیشنهاد ما:  چگونگی استعلام وضعیت از سامانه خدمات الکترونیکی نظام وظیفه با داشتن کد سخا

واکسن:
برای اعزام همه باید واکسن دیفتری-کزاز و مننژیت رو بزنن. از عجایب نظام وظیفه این هست که خیلی دفاتر بهتون نمیگن کجا برید واکسن بزنید و تو سایتشون هم ننوشته. برای مثال مرکز واکسیناسیون پاستور کار واکسیناسیون نظام وظیفه رو انجام نمیده. این فهرستی هست که من اونجا با مشقت بسیار پیدا کردم:


مرکز شمس واقع در خیابان استاد معین تقریباً همه روزها هست و وقتی من رفتم خیلی شلوغ نبود و ۳۰-۴۰ دقیقه‌ای کارم تموم شد.

برگشت به پلیس+۱۰:
به دفتر پلیس+۱۰ برگردید، برگه واکسن رو تحویلشون بدید تا اونها براتون «برگه سبز» (که آیرانیکلی رنگش سبز نیست) رو صادر کنن. این برگه این شکلیه:

تبریک میگم شما اکنون سرباز وطن هستید.

guest
3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
3
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x